Kurs Biblijny: Bóg radzi (1561)

Kurs Biblijny: Bóg radzi – godz. 12:00

„Bóg radzi” – ten dział daje podpowiedzi (wybierane z Pisma Świętego) na codzienne pytania i problemy.

np. Jak wzrastać w Bogu? Kol 2, 6 "Jak więc przejęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności".

Skoncentrowanie się na dziele sprawia, że zostawiamy to, co jest próbą oderwania nas od misji Łk 10, 7 „W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co mają: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu”.
Pokój, który spocznie lub powróci, trudno, aby był rozpoznany przez nas, jeśli nie chodzimy w Duchu Świętym Łk 10, 6 „Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was”.
Znak pokoju, o jakiego przekazywanie prosi Jezus, przewyższa każdy pokój z tego świata Łk 10, 5 „Gdy do jakiego domu wejdziecie, najpierw mówcie: Pokój temu domowi!”
Jezus ukazując uczniom misję, odrywa ich od tego, co w wypełnianiu tej misji przeszkadza Łk 10, 4 „Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie”.
Trudne jest powołanie na „owcę” Łk 10, 3 „Idźcie, oto was posyłam jak owce między wilki”.
Może zaskakiwać prośba Jezusa, abyśmy chcieli Go prosić, ale to On jest w tym Mistrzem Łk 10, 2 „Powiedział też do nich: Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”.
Aktywność Jezusa wręcz może zadziwiać, ale od Niego powinniśmy się uczyć Łk 10, 1 „Następnie wyznaczył Pan jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał”.
Radykalizm Jezusa, w niektórych sytuacjach może wręcz szokować, ale On po prostu kocha Łk 9, 62 „Jezus mu odpowiedział: Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda nie nadaje się do królestwa Bożego”.
Wymówki, aby nie podjąć dzieła Jezusa mogą być naprawdę różne Łk 9, 61 „Jeszcze inny rzekł: Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu!”
Nawet gdy człowiek się wymawia, Jezus nie rezygnuje z kolejnych argumentów, mających przekonać człowieka Łk 9, 60 „Odparł mu: Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże!”
Strona 1 z 79

Top