Kurs Biblijny: Bóg radzi (2141)

Kurs Biblijny: Bóg radzi – godz. 12:00

„Bóg radzi” – ten dział daje podpowiedzi (wybierane z Pisma Świętego) na codzienne pytania i problemy.

np. Jak wzrastać w Bogu? Kol 2, 6 "Jak więc przejęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności".

Dla tych, którzy obserwują Jezusa wiele sytuacji pozostanie zagadką. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 22 „Nazajutrz lud, stojąc po drugiej stronie jeziora, spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami”.
Jezus, uspokajając swoich uczniów, wielokrotnie pokazuje, w najróżniejszych sytuacjach, że czuwa nad wszystkim. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 20 - 21 „On zaś rzekł do nich: To Ja jestem, nie bójcie się! Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali”.
Wielokrotnie w naszym życiu jesteśmy w sytuacji uczniów – idzie Jezus, a my krzyczymy, że to zjawa. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 19 „Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się”.
Jezus wysyła uczniów w różne miejsca, bo doskonale wie, czego chce, aby oni doświadczyli. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 16 – 18 „O zmierzchu uczniowie Jego zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi przeprawili się przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wichru”.
Tyle dzisiaj osób czyni wysiłki, aby Jezusa obwołać królem, a przecież to już było. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 15 „Gdy więc Jezus poznał, że mieli przyjść i porwać Go, aby Go obwołać królem, sam usunął się znów na górę”.
Cuda czynione przez Jezusa wielu doprowadziły do głębokiej wiary. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 14 „A kiedy ci ludzie spostrzegli, jaki cud uczynił Jezus, mówili: Ten prawdziwie jest prorokiem, który miał przyjść na świat”.
Ułomki też są ważne, gdyż pokazują, że to faktyczne rozmnożenie chleba, a nie, jak chcieliby niektórzy, taka ilość podzielenia się tym, co mieli. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 12 - 13 „A gdy się nasycili, rzekł do uczniów: Zbierzcie pozostałe ułomki, aby nic nie zginęło. Zebrali więc, i ułomkami z pięciu chlebów jęczmiennych, które zostały po spożywających, napełnili dwanaście koszów”.
Tylko Bóg jest w stanie zrobić tak, by kilkoma kawałkami chleba i paroma rybkami nakarmić tysiące ludzi. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 10 – 11 „Jezus zatem rzekł: Każcie ludziom usiąść! A w miejscu tym było wiele trawy. Usiedli więc mężczyźni, a liczba ich dochodziła do pięciu tysięcy. Jezus więc wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym; podobnie uczynił i z rybami, rozdając tyle, ile kto chciał”.
Dostrzeżenie tego, co mamy dookoła siebie to pierwszy krok, by Jezus mógł uczynić cud. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 8 – 9 „Jeden z uczniów Jego, Andrzej, brat Szymona Piotra, rzekł do Niego: Jest tu jeden chłopiec, który ma pięć chlebów jęczmiennych i dwie ryby, lecz cóż to jest dla tak wielu?”
Ludzkie patrzenie Filipa pokazuje nam, jak często patrzymy przez pryzmat naszych ograniczeń, pomimo tego, że znamy Jezusa. ks. Rafał Jarosiewicz
J 6, 7 „Odpowiedział Mu Filip: Za dwieście denarów nie wystarczy chleba, aby każdy z nich mógł choć trochę otrzymać”.
Strona 1 z 108

Top