Kurs Biblijny: Bóg radzi (900)

Kurs Biblijny: Bóg radzi – godz. 12:00

„Bóg radzi” – ten dział daje podpowiedzi (wybierane z Pisma Świętego) na codzienne pytania i problemy.

np. Jak wzrastać w Bogu? Kol 2, 6 "Jak więc przejęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności".

Pan Bóg wie, jakich łask udziela człowiekowi. Mk 5, 30 „A Jezus natychmiast uświadomił sobie, że moc wyszła od Niego. Obrócił się w tłumie i zapytał: Kto się dotknął mojego płaszcza?”

 

Wiara, z jaką człowiek podchodzi do Boga, daje mu możliwość przyjęcia łaski. Mk 5, 28 – 29 „Mówiła bowiem: Żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa. Zaraz też ustał jej krwotok i poczuła w ciele, że jest uzdrowiona z dolegliwości”.

Sposoby na „dotknięcie” Boga są bardzo różne Mk 5, 25 – 27 „A pewna kobieta od dwunastu lat cierpiała na upływ krwi. Wiele przecierpiała od różnych lekarzy i całe swe mienie wydała, a nic jej nie pomogło, lecz miała się jeszcze gorzej. Słyszała ona o Jezusie, więc przyszła od tyłu, między tłumem, i dotknęła się Jego płaszcza”.

Jezus nie jest wolny od zwykłych, codziennych spraw i osób, które Go otaczają – On doskonale potrafi w tym funkcjonować Mk 5, 24 „Poszedł więc z nim, a wielki tłum szedł za Nim i zewsząd na Niego napierał”.

Człowiek, który chce znać odpowiedź jest zaproszony do tego, aby przedstawiać Bogu szczegółowe prośby Mk 5, 23 „Moja córeczka dogorywa, przyjdź i połóż na nią ręce, aby ocalała i żyła”.

 

Jednym ze sposobów modlitwy, który odkrywamy w Piśmie Świętym jest modlitwa Jaira – to nic innego, jak upaść przed Jezusem na kolana i Go prosić Mk 5, 22 „Wtedy przyszedł jeden z przełożonych synagogi, imieniem Jair. Gdy Go ujrzał, upadł Mu do nóg i prosił usilnie”.

 

Charyzmat, którym posługuje się Jezus powoduje, że nie musi On robić nic, aby ludzie wokół Niego się gromadzili Mk 5, 21 „Gdy Jezus przeprawił się z powrotem w łodzi na drugi brzeg, zebrał się wielki tłum wokół Niego, a On był jeszcze nad jeziorem”.

Kiedy Pan Bóg daje odpowiedź człowiekowi, bardzo często nadaje mu misję Mk 5, 20 „Poszedł więc i zaczął rozgłaszać w Dekapolu wszystko, co Jezus z nim uczynił, a wszyscy się dziwili”.

Nie wszystkie prośby kierowane wprost do Jezusa zostają spełnione Mk 5, 18 – 19 „Gdy wsiadł do łodzi, prosił Go opętany, żeby mógł zostać przy Nim. Ale nie zgodził się na to, tylko rzekł do niego: Wracaj do domu, do swoich, i opowiadaj im wszystko, co Pan ci uczynił i jak ulitował się nad tobą”.

Czasem świadectwo może spowodować także odwrotne skutki – ale to już było w Ewangelii Mk 5, 17 „Wtedy zaczęli Go prosić, żeby odszedł z ich granic”.

 

Strona 1 z 45
Top