-->

Mobilny konfesjonał

Często prowadząc z SNE diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej otwarte ewangelizacje na ulicach, przy wielkich centrach handlowych, na rynkach miast, czy też podczas koncertów, brakowało zacisznego miejsca, w którym osoby proszące o spowiedź mogłyby skorzystać z tego sakramentu.

Ustawienie busa, z zamontowanym tam konfesjonałem, wpisuje się w stworzenie naturalnej przestrzeni do rozmowy. Jest to tym samym dodatkowa szansa na rozmowę oraz doświadczenie Boga w sakramencie pokuty i pojednania!

Biskup diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej Edward Dajczak dobrze zna problem spowiedzi podczas ewangelizacji. Sam wielokrotnie wychodził z Dobrą Nowiną o Miłości Boga do człowieka, spowiadając młodych ludzi na Przystanku Woodstock podczas trwania Przystanku Jezus. Tam (jak dzielił się swoim doświadczeniem) przekonał się, jak o sakrament pokuty i pojednania proszą przychodzący do grupy ewangelizacyjnej uczestnicy Przystanku Woodstock. Z jego błogosławieństwem wykonany został, w fabryce mebli sakralnych, na Podlasiu, prototyp mobilnego konfesjonału.

Prośba o błogosławieństwo dla projektu trafiła także do Watykanu i została rozpatrzona pozytywnie.

Choć auto nie jest nowe (ma 18 lat), jest w pełni sprawne  technicznie. Możliwe jest, po wcześniejszym uzgodnieniu, wypożyczanie go na inicjatywy ewangelizacyjne w Polsce i za granicą.

Osoby zainteresowane wykorzystaniem mobilnego konfesjonału w ewangelizacji prosimy o kontakt telefoniczny:

Biuro Fundacji SMS Z NIEBA: tel. 737 635 502

Bus należy do Fundacji „SMS Z NIEBA” z siedzibą w Koszalinie.

Daty, miejsca oraz godziny spowiedzi w mobilnym konfesjonale podawane są regularnie na stronie www.mobilnykonfesjonal.pl

Top