-->

Ewangelia na dachach

„Ewangelia na dachach” to Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna mająca na celu (szczególnie w rozpoczętym roku duszpasterskim „Idźcie i głoście”), promowanie Ewangelii przedstawianej za pomocą prostych znaków, przypominających o bezwarunkowej miłości Pana Boga do człowieka.

O inicjatywie

„Ewangelia na dachach” to Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna mająca na celu (szczególnie w rozpoczętym roku duszpasterskim „Idźcie i głoście”) promowanie Ewangelii przedstawianej za pomocą prostych znaków, przypominających o bezwarunkowej miłości Pana Boga do człowieka.

W dobie tak zaawansowanej techniki i multimediów symboliczne umieszczenie fragmentu Ewangelii na dachu samochodu jest jedną z form, która przypomina, iż Dobra Nowina o bezwarunkowej miłości Boga do człowieka nie jest oderwana od przestrzeni publicznej. Jezus - Bóg Człowiek - umarł publicznie za nasze grzechy.

Inicjatywa ma na celu pomoc w przypominaniu sobie, w różnych momentach dnia (widząc powyższe znaki) o pragnieniu Boga, który chce być obecny w życiu człowieka.

 

Jak się przyłączyć?

Możesz to zrobić tworząc prywatnie swojego „oryginalnego koguta” z tekstem z Pisma Świętego, który jest Ci bliski - umieszczając go na dachu swojego samochodu.

Możesz także zamówić wykonany już produkt z napisem „Bóg jest miłością” wraz z adresem strony internetowej www.JezusJest.pl mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koszt przy zakupie: 100zł + koszty wysyłki 14zł (paczka pocztowa priorytetowa)

Kaucja (zwrotna) przy wypożyczeniu: 50zł + koszt wysyłki (j. w). Kaucja w wysokości 50zł zwracana jest po zwrocie koguta. Wypożyczenie jest na czas nieokreślony

W przypadku tworzenia własnego, wybranego, tekstu z Pisma Świętego prosimy o umieszczenie adresu strony internetowej, która informuje o założeniach inicjatywy: www.JezusJest.pl

 

Walentynki cały rok

Początek akcji - 14 lutego 2017 r. - to oczywiście data symboliczna. Jest to dzień, w którym ludzie wyrażają sobie w sposób szczególny miłość. Jako chrześcijanie jesteśmy zaproszeni także do tego, aby odpowiadać na miłość Pana Boga nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok. Ewangelia na dachach w formie „Koguta ze słowem Bożym” może być jednym z drobnych gestów miłości do Boga.

 

Z błogosławieństwem Kościoła

Biskup diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Edward Dajczak nieustannie wychodzi z Dobrą Nowiną, jako propozycją dla współczesnego człowieka, w najróżniejsze miejsca błogosławiąc wielość form i metod głoszenia Boga współczesnemu światu. Z Jego błogosławieństwem odbywa się także niniejsza inicjatywa.

 

Inicjatywę wspierają:

 

Wiele ruchów, stowarzyszeń i fundacji jest w trakcie przyłączania się do inicjatywy. Jeśli chcesz dołączyć, napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorem akcji „Ewangelia na dachach” jest Fundacja SMS z Nieba oraz Szkoła Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

 

Więcej informacji: http://jezusjest.pl/

 

Top