Aktualności

poniedziałek, 01 marzec 2021 19:00

Zmiana numeru TELEFONU ZAUFANIA

Napisał

Kochani,

przepraszamy, ale musimy zmienić numer telefonu zaufania z numeru, który był 512- 246-412 na numer 572 030 883.

Jest on czynny: pn-pt w godz. 16:30 - 20:15
Od teraz mamy, możliwość oddzwonienia, aby osoba dzwoniąca nie ponosiła kosztu połączenia telefonicznego. Wystarczy do nas zadzwonić i poprosić o oddzwonienie na samym początku rozmowy lub poprosić o oddzwonienie przez SMS.

Św. Franciszek - Jan Bernardone - przyszedł na świat w 1182 r. w Asyżu w środkowych Włoszech. Urodził się w bogatej rodzinie kupieckiej. Jego rodzice pragnęli, by osiągnął on stan szlachecki, nie przeszkadzali mu więc w marzeniach o ostrogach rycerskich. Nie szczędzili pieniędzy na wystawne i kosztowne uczty, organizowane przez niego dla towarzyszy i rówieśników. Jako młody człowiek Franciszek odznaczał się wrażliwością, lubił poezję, muzykę. Ubierał się dość ekstrawagancko. Został okrzyknięty królem młodzieży asyskiej. W 1202 r. wziął udział w wojnie między Asyżem a Perugią. Przygoda ta zakończyła się dla niego niepowodzeniem i niewolą. Podczas rocznego pobytu w więzieniu Franciszek osłabł i popadł w długą chorobę.

wtorek, 23 luty 2021 18:56

Trwają rekolekcje online

Napisał

Kochani, od wczoraj trwają Internetowe Rekolekcje Wielkopostne. Uczestniczy w nich tysiące osób z Polski i świata.

Zapisy na Internetowe Rekolekcje Wielkopostne (IRW) zostaną dziś o godz. 23.59 oficjalnie zamknięte. Jest to związane z przygotowaniem linków dla kilkuset osób, które już się zapisały i w tych rekolekcjach będą uczestniczyć.

Prosimy nie odkładajcie decyzji zapisania się na ostatnią chwilę.


ks. Rafał Jarosiewicz i ekipa IRW

W piątek (12.02.2021) o godzinie 11.00 na Mszy świętej pogrzebowej pożegnaliśmy ks. Prałata dra Kazimierza Bednarskiego. Przez wiele lat w budynkach parafialnych ksiądz Prałat wynajmował nam pomieszczenia na Diecezjalną Szkołę Nowej Ewangelizacji (tam odbywały się kursy, rekolekcje, pokazy filmowe i inne aktywności) oraz ogromne magazyny potrzebne do funkcjonowania SNE i Fundacji SMS z NIEBA. Trudno w takim czasie Bogu nie dziękować za tyle dobra, które stało się naszym udziałem przez wieloletniego proboszcza parafii Ducha Świetego w Koszalinie. Jako społeczność Fundacja SMS z NIEBA oraz Szkoły Nowej Ewangelizacji polecajmy zmarłego ks. Kazimierza w naszych modlitwach.

ks. Rafał Jarosiewicz - Prezes zarządu Fundacji SMS z NIEBA

12 lutego 2021 - Piątek!

Już 10 dzień zbiórki i zbieramy dziesiąty tysiąc!

Nie jest to łatwa zbiórka, bo cel jest „niszowy”, a jednak od dziesięciu dni go realizujemy!

Skrzatusz

Szczecin

Mława

Powyższe miejscowości dołączyły do nas - Dzięki!

Wasze miasta, miasteczka i miejscowości! Inspirujące i pokazujące, skąd jesteśmy wspierając tę inicjatywę!

Więcej w newsach: https://zrzutka.pl/zapobieganie-cierpieniu-kobiet-po-aborcji

Zaś zaproszenie związane z grafiką tu: http://www.smsznieba.pl/rw2021

 

Dostaliśmy zadania... Jedno z nich: w bardzo krótkim czasie zrobić samodzielnie zbiórkę na „zrzutka.pl”.
To moja pierwsza zrzutka na „zrzutce” - choć zbieraliśmy już pieniądze na różne projekty np. respiratory i inne... zastanawiam się, jak to zadziała zanim dopracuję „to” i nauczą mnie tam jak się zbiera tzn. przez to narzędzie...
Możesz?
Proszę:
-Udostępnij...
-Wpłać dowolną kwotę...
-Powiedz innym...
 
Ks. Rafał Jarosiewicz

Francesco Forgione urodził się w Pietrelcinie (na południu Włoch) 25 maja 1887 r. Już w dzieciństwie szukał samotności i często oddawał się modlitwie i rozmyślaniu. Gdy miał 5 lat, objawił mu się po raz pierwszy Jezus. W wieku 16 lat Franciszek przyjął habit kapucyński i otrzymał zakonne imię Pio. Rok później złożył śluby zakonne i rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne. W 1910 r. przyjął święcenia kapłańskie. Już wtedy od dawna miał poważne problemy ze zdrowiem. Po kilku latach kapłaństwa został powołany do wojska. Ze służby został zwolniony ze względu na zły stan zdrowia. Pod koniec lipca 1916 r. przybył do San Giovanni Rotondo i tam przebywał aż do śmierci. Był kierownikiem duchowym młodych zakonników.

środa, 27 styczeń 2021 15:44

Wieczory błogosławieństw

Napisał

Od poniedziałku, 25 stycznia do soboty, 30 stycznia br. o godz. 19.15 w kościele św. Wojciecha w Koszalinie ks. Rafał Jarosiewicz z ekipą misjonarzy świeckich poprowadzi „Wieczory błogosławieństw”. W ramach spotkania: modlitwa, konferencja, świadectwa i obrzęd Komunii świętej.

czwartek, 21 styczeń 2021 12:24

Siewcy strachu „modlący się do demona”...

Napisał
Słucham z uwagą konferencji różnych kapłanów, i ze smutkiem patrzę na tych, którzy jedyne co mają do powiedzenia, to zastraszanie ludzi. Tak! To ich treść głoszenia: A to nowa odmiana wirusa ... a to szkodliwa szczepionka ... a to zwiedzenie wszystkich, tylko nie ich... a to masoneria lub modernizm... a to obecne królowanie szatana... Wymieniać można by wiele.
Nie słyszę tam Dobrej Nowiny o Bogu, który panuje nad tym wszystkim, jak mówi nam Słowo Boże i Katechizm Kościoła Katolickiego. Nie słyszę uczenia wprowadzania ludzi w relację z Nim - Panem życia i śmierci, aby ci potrafili właściwie rozeznawać, co robić choćby teraz w pandemii, by nieść nadzieję zagubionym i przestraszonym. Nie słyszę, bo w tych konferencjach tego nie ma!
To smutne i chyba nieświadome nieustanne przyzywanie demona przez narzekanie i biadolenie. Tak o narzekaniu mówi bł. Henryk Suzo. W dodatku w wielu wypowiedziach cytowanie i promowanie kapłanów, którzy porzucili Kościół, a teraz są ekspertami i prorokami czasów ostatecznych. Jeśli z obfitości serca mówią usta, a na godzinną wypowiedź ktoś mówi ciągle o tym, jak jest źle, cytuje w większości negatywne przykłady i większość jego rozważań to katastroficzne spekulacje zamiast głoszenia Słowa nadziei - taki ksiądz ma „duchowo krew na rękach”. Wprowadzając ludzi w depresję, nawet z dobrą intencją, jest odpowiedzialny za to, co głosi! Nie chcę tu teraz wymieniać nazwisk, ale ufam iż przynajmniej część osób, czytając moje słowa, podejmie refleksję nad tym, czego słucha. Niestety „piewcy strachu” cieszą się ogromną popularnością.
Jest to, jak refleksja o „zakochaniu się w demonie” i „jego panowaniu”, bo nieustannym opieraniu się na nim.
Ciemność nie ogarnęła na szczęście świata, a jedynie trochę serc wpadło w zatrwożenie! Tym Jezus mówi: „Nie trwóżcie się!”. Jam świat zwyciężył!
Nieśmy nadzieję! Pokazujmy, że nasz Pan Jezus Chrystus pragnie nas wszystkich doprowadzić do życia z Nim na zawsze. Podejmujmy zmiany życia, które pomogą innym rozpoznać w naszym postępowaniu oblicze kochającego Boga.
Panie Jezu, przyjdź szczególnie z łaską do każdego kto będzie czytał te słowa i udostępniał je...
Ks. Rafał Jarosiewicz
 
 
środa, 20 styczeń 2021 14:19

Moje wspomnienie o ks. Arturze Godnarskim

Napisał
Drogi Bracie!
Dane nam było się spotkać, w Bożych planach, dwadzieścia cztery lata temu... Pamiętam, jak zadziwiła mnie wtedy Twoja rekomendacja Szkół Nowej Ewangelizacji: „Nie jest to najlepsze dzieło Ducha Świętego, ale jedno z wielu. Nie jest dla wszystkich. Jest ono dla tych, którzy są do niego powołani”.
Zazwyczaj, gdy odwiedzałem jakąkolwiek wspólnotę - słyszałem od innych: „To jest najlepsza wspólnota!”. Lub jeszcze mniej eklezjalne stwierdzenia: „Poza tą wspólnotą nie ma zbawienia”. Tak, tamtym zdaniem otworzyłeś moje serce na SNE... Potem wspólnie prowadzone kursy, z kursem Paweł „w roli głównej”, wspólne ewangelizacje na Przystanku Woodstock i szkolne rekolekcje...
W tak wielu sprawach się nie zgadzaliśmy, dyskutowaliśmy, czy wręcz kłóciliśmy, ale jednocześnie, przez tyle lat, dane nam było razem posługiwać, aby (najwięcej) na Woodstocu głosić Jezusa...
Nie zapomnę, gdy w zastępstwie bpa Edwarda Dajczaka (trafił on wtedy do szpitala i miał operację na kręgosłupie) przyjechałeś jako młody ksiądz z zespołem Przystanek Jezus i chłopakami ze Wspolnoty św. Tymoteusza, aby wygłosić kazanie na mojej Mszy św. prymicyjnej. Z Gubina do Białej Podlaskiej...
Chociaż miałeś trudny charakter i nasze drogi rozeszły się m.in. ze względu na to, iż w tym samym czasie co Przystanek Jezus - w Kołobrzegu ruszyliśmy z Przystanią z Jezusem - dziękuję Bogu za dobro, które Pan przez Ciebie dokonał....
I jeszcze jedno- po pierwszej napisanej mojej książce pt: „Miłość chodzi po Woodstocu” powiedziałeś: „Cieszę się, że tę ewangelizacyjną pracę opisałeś”. Dziękuję ze każde Twoje staranie się o Królestwo Boże...
Jak Bóg pozwoli, w piątek, w Nowej Soli będę chciał Cię pożegnać, prosząc o niebo dla Ciebie...
ks. Rafał Jarosiewicz
 
Ps. Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział - ks. Artur Godnarski zmarł kilka dni temu.
Zdjęcie z mojej Mszy świętej prymicyjnej w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Białej Podlaskiej.

Święta Maria od Jezusa Ukrzyżowanego (Mała Arabka), dziewica. Miriam Baourdy, zwana także Małą Arabką, urodziła się 5 stycznia 1846 r. w Abellin, pod starożytną Ptolemaidą, w Galilei. Jej ojciec pochodził z Damaszku, a matka - z Libanu. Gdy Maria miała trzy lata, straciła rodziców. Na wychowanie zabrał ją wtedy wuj. W dwunastym roku życia przynaglano ją już do małżeństwa, ale wybroniła się przed nim i złożyła ślub czystości. Poszukując pracy, dotarła do Marsylii, gdzie została służącą.

środa, 23 grudzień 2020 15:12

Zbieram intencje do dzisiejszej Mszy Świętej

Napisał
Jak w każdą środę, więc również dziś (23.12.2020) Msza Święta w Waszych intencjach, oraz za projekty realizowane przez Fundację SMS Z NIEBA (między innymi za Stadion Młodych, Telefon zaufania, aplikacja SMS Z NIEBA, Banner z prośbą, Mobilny konfesjonał, ART, itd) sprawowana przez ks. Rafała Jarosiewicza.
Intencje można wpisywać zarówno tutaj pod tym postem, na naszym oficjalnym profilu fb (https://www.facebook.com/smsznieba), na profilu fb ks. Rafała Jarosiewicza (https://www.facebook.com/jarosiewicza), lub przesłać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Ps. Obrazek z inicjatywy, w którą włączaliśmy się, jako Fundacja SMS Z NIEBA (więcej: http://smsznieba.pl/aktualnosci/item/32563-wlaczamy-sie-w-ogolnopolska-akcje-modlitewna)
 
wtorek, 22 grudzień 2020 13:42

Choroba niezauważona przez chorych...

Napisał
Wielu pyta, jak to możliwe, że ludzie popierający jawnie strajk kobiet, garną się teraz do Kościoła, aby śpiewać kolędy. Kościół jasno naucza, że osoby popierające publicznie aborcję stają się publicznymi grzesznikami, i należy je publicznie napominać – tym bardziej, jeśli wcześniej wielokrotnie deklarowały swoją przynależność do wiary katolickiej. Gorsza sytuacja jest wtedy, gdy ktoś bierze czynny udział w aborcji, np. taksówkarz wiozący kobietę na zamordowanie dziecka, wiedzący o tym; pielęgniarka stająca do asystowania przy tzw. zabiegu; lekarz, który dokonuje morderstwa czy też ci, którzy wywierają presję na dziewczynę, aby tego dokonała, która to presja ma wpływ na jej decyzję. Tak, te osoby na mocy prawa zaciągają ekskomunikę wyłączającą je ze wspólnoty Kościoła Katolickiego.
Wszyscy oni zaciągają tę ekskomunikę po zaistnieniu skutku, czyli po tym, jak dziecko faktycznie zostanie zamordowane. Nie możemy się dziwić co do pogan – oni mordowali swoje dzieci. Ale chrześcijanie?
ks. Rafał Jarosiewicz
 
Ps. A co do taksówkarza, to działa tak wówczas, kiedy wiedząc o jej zamiarze, celowo wiezie ją na zabieg. Jeżeli natomiast wsiadła do niego, bo stał na postoju, a w drodze dowiedział się, dokąd i po co jedzie, to wykonuje po prostu swoją usługę. Może jej w drodze odradzać ten czyn, ale w takiej sytuacji, kiedy nie ma jego bezpośredniego zamiaru przyczynienia się do tego, nie można mu przypisać odpowiedzialności.
?Ostateczna konsultacja tekstu dotycząca zakresu Prawa Kanonicznego - ks. dr Jacek Jaśkowski
?Wykorzystany obrazek: Z naszego kanału YT mający pierwotnie wywołać dyskusje zapraszający na rekolekcje, na których tłumaczyliśmy m.in. ten problem.
poniedziałek, 21 grudzień 2020 21:05

Trzecia rocznica kampanii społecznej!

Napisał

Kochani, 20 grudnia 2020 r. minęły trzy lata od rozpoczęcia kampanii społecznej „Kultura Picia”.

Dziesiątki osób postanowiły zaangażować się w wersję projektu, który zaproponowaliśmy, a który został pobłogosławiony przez biskupa Edwarda Dajczaka.

Inicjatywa jest cały czas otwarta i dołączają do niej kolejne osoby.
Zapraszamy także Ciebie:
Dołącz już dziś i korzystaj z łask i błogosławieństwa Kościoła w kampanii „Kultura Picia”!
Jedną z łask przychodzących przez inicjatywę jest każdego 10-ątego dnia miesiąca odprawiana Msza Święta, o dobre owoce inicjatywy „Kultura Picia”, i za każdą osobę, która do niej dołączyła.

Więcej o inicjatywie można odnaleźć na stronie:
www.kulturaPicia.eu
ks. Rafał Jarosiewicz

piątek, 18 grudzień 2020 17:13

Szopka w Watykanie?

Napisał

Napewno nie można przejść obok niej obojętnie...
Choć mnie się wcale nie podoba...

Swoją drogą mam jednak inną refleksję niż p. Grzegorz Górny piszący wPolityce. Jego artykułu nie będę tu analizował (a człowieka bardzo szanuje), to podzielę się moim spojrzeniem...

Myślę, że nie będzie to pojedynczy głos w tej dyskusji dotyczącej szopki watykańskiej 2020, iż nie można przejść obok niej obojętnie. Dlaczego? Bo pokazuje zupełnie inną rzeczywistość, niż ta, do której przyzwyczailiśmy się w ostatnich latach. Tak, nie boję się powiedzieć, że przyzwyczailiśmy się do ckliwych aniołków, gwiazdki, sianka... Czy to źle? Na pewno takie pytanie się pojawią... Jeżeli szopka ma mieć wymiar ewangelizacyjny, to musi budzić sumienia tak, jak zrobił ją Święty Franciszek z Asyżu. Robiąc ją, pierwszy raz, zapewne narażał się na to, że w ogóle zaaranżował coś podobnego. A czy za Jego czasów nie brakowało przeciwników, którzy mówili, że w ten sposób obraża Boga?

W mojej ocenie ta szopka budzi sumienia. Ona pokazuje, że nie są to normalne czasy, a my (jak Bóg da) będziemy świętować Jego urodziny właśnie w tych nienormalnych czasach.

Jak patrzę na różne publikacje widzę, że przez tę szopkę ludzie zaczynają w końcu więcej dyskutować, o co w tym chodzi, i może częściej przestaną przechodzić, nie zauważywszy małego Jezusa.

Oczywiście wielu wszędzie szukających szatana dopatrzy się tam zapewne masońskich motywów albo i końca świata... Takich ludzi niestety nie brakuje mówiących, że nawet Matka Boża w Niepokalanowie jest masońska, bo nie ma przedstawionych nóg, które depczą węża. Ale nie mówimy tutaj o ludziach, obwieszczających co dwa lata koniec świata, ale o tych, którzy będą w stanie dokonać refleksji nad tym, co zobaczą, by mogło to mieć wpływ na ich prawdziwe życie.

Ks. Rafał JarosiewiczPs. Artykuł p. Grzegorza Górnego przeczytałem po napisaniu tego posta, dlatego drugi akapit jest dopisany na koniec.

https://wpolityce.pl/.../530669-watykanska-szopka-czyli...

Pisząc, nie wiedziałem, że p. Grzegorz też odnosi się do św. Franciszka...

Źródło obrazka: wPolityce.pl

A tu do posłuchania: https://www.facebook.com/100010482880975/posts/1302808676745216/?d=n 

piątek, 18 grudzień 2020 17:11

Drodzy Państwo z portalu Deon!

Napisał

Nie robienie tego, czego Wy oczekujecie wcale nie oznacza braku sprzeciwów wobec pedofili!!!
Zatem wysuwane postulaty są conajmniej nietrafione, albo przesadzone.
Myślę, że większość księży, biskupów i ludzi Kościoła, którzy jasno stoją przeciw pedofili, nawet nie wiedzieli, że robicie taką inicjatywę (zobacz obrazek). Byłoby zatem absurdem oskarżać kogoś, że nie przyłączył się do Waszej akcji.

Odwracając problem, mogę powiedzieć tak samo, jak Państwo mówicie w Waszej publikacji: Deon nie nagłośnił mojego sprzeciwu przeciw nazywaniu abp Rysia i abp Polaka „pożytecznymi idiotami”, a sprzeciw opublikowałem kilka dni temu... https://www.facebook.com/502378026570837/posts/1978085769000048/?d=n

Ks. Rafał JarosiewiczŹródło I 

DEON.pl

 

sobota, 12 grudzień 2020 09:52

Nie strać tej łaski dzisiaj!

Napisał
Papież Franciszek udzielił odpustu zupełnego wiernym, którzy we własnych domach obchodzić będą 12 grudnia święto Matki Bożej z Guadalupe. Tegoroczne uroczystości w sanktuarium w Mieście Meksyk odbędą się z powodu koronawirusa przy drzwiach zamkniętych, bez udziału wiernych i będą transmitowane przez telewizję i internet.
Odpust, z którego mogą skorzystać katolicy na całym świecie, zupełny został przyznany na prośbę kustosza wizerunku Matki Bożej z Guadalupe kard. Carlos Aguiar Retes, metropolita Miasta Meksyk.
Warunkiem otrzymania odpustu jest przygotowanie w domu miejsca modlitwy do Matki Bożej z Guadalupe, uczestnictwo za pośrednictwem środków przekazu w jednej z Mszy odprawianych w sanktuarium oraz spełnienie zwyczajowych warunków każdego odpustu: pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, być w stanie łaski uświęcającej po spowiedzi, a także – o ile sytuacja sanitarna na to pozwoli – uczestniczyć w Mszy św. i przyjąć komunię świętą.
Odpust można ofiarować za wiernych zmarłych.
Odpust zupełny to łaska, jakiej Kościół katolicki udziela wiernym na mocy władzy związywania i rozwiązywania, której udzielił mu Jezus Chrystus. Polega na całkowitym darowaniu przez Boga doczesnej kary za grzechy już odpuszczone co do winy w sakramencie pokuty.
Święto Matki Bożej z Guadalupe wywodzi się z wydarzeń, jakie miały miejsce na dzisiejszym terenie Miasta Meksyk między 9 i 12 grudnia 1531 roku. Jak mówi przekaz, indiańskiemu pastuszkowi, który wcześniej przeszedł na chrześcijaństwo, Juanowi Diego Cuauhtlatoatzin, przez cztery dni ukazywała się mówiąca w jego ojczystym języku nahuatl Matka Boża i zostawiła swoje odbicie na jego tilmie, obszernym płaszczu utkanym z grubych i szorstkich włókien agawy. Na prośbę Matki Bożej, w miejscu jej objawień u stóp wzgórza Tepeyac, zbudowano kościół, w którym czczony był cudowny wizerunek Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe. „Guadalupana” jest patronką Meksyku, Ameryki Łacińskiej i całej Ameryki, Filipin, narodów tubylczych oraz dzieci nienarodzonych.
W nowej bazylice zbudowanej w 1974 roku, nad ołtarzem głównym umieszczono tilmę, na której widnieje słynny wizerunek Matki Bożej. Według informacji archidiecezji Miasta Meksyku, w głównych dniach pielgrzymkowych na ruchomej taśmie prowadzącej pod wizerunkiem przemieszcza się 15 600 osób na godzinę. W ostatnich latach, ze względu na tłumnie gromadzących się pątników, wielu z nich z daleka adoruje cudowny wizerunek i wychodzi z kościoła. Setki tysięcy pielgrzymów przybywają do Guadalupe po wielodniowych, czasem wielotygodniowych pielgrzymkach pieszych. W przypadającą 12 grudnia rocznicę objawień Matki Bożej z 1531 roku sanktuarium gości wielomilionowe rzesze katolików. W ubiegłym roku było ich ponad 10 mln.
Ks. Rafał Jarosiewicz
 
Źródło | KAI
czwartek, 10 grudzień 2020 17:50

Nasze kanały na youtube

Napisał

Kochani, jeden z projektów prowadzonych przez fundację na youtubie, który codziennie, od poniedziałku do piątku, z rozważaniem Słowa prowadzi nasz kolega Krzysztof Waszczuk zmienia nazwę z kochaj.my na SMS Z NIEBA TV.

Natomiast dawny kanał SMS Z NIEBA TV zostanie prywatnym kanałem ks. Rafała Jarosiewicza, na którym będą publikowane filmiki niekoniecznie związane z działalnością fundacji. 

Zachęcamy do subskrybcji obu kanałów: 

https://www.youtube.com/channel/UClCXZADhwqdY9jFly2m86sQ

https://www.youtube.com/channel/UC-XGqTysWBTFE9G9S1iWCRg 

Joanna Mrozik

Strona 1 z 12

Top