Cytaty dla mężczyzn (901)

Cytaty dla mężczyzn – godz. 22:00

Jeśli jesteś mężczyzną, to ten dział powstał właśnie ze szczególną myślą o Tobie! Najpóźniejszym smsem pragniemy rozsyłać wartościowe cytaty dla panów.

np. „Pamiętacie, jak mężny i skuteczny był Bóg w historii świata? Wy jesteście latoroślą rodu zwycięzców!” John Eldredge „Dzikie serce, tęsknoty męskiej duszy”

„O klasie mężczyzny decyduje jego stosunek do kobiety”. Jacek Pulikowski „O męskości nie tylko dla mężczyzn”

 

„O wartości mężczyzny decyduje jego odpowiedzialność, i całe życie powinniśmy w tym wzrastać”. Jacek Pulikowski „O męskości nie tylko dla mężczyzn”

„Relacja z ojcem to jest uchronienie dziecka przed zagubieniem w świecie”. Jacek Pulikowski, „Ojcostwo – kariera mężczyzny”

„Nie można być dobrym ojcem, nie będąc wcześniej dobrym człowiekiem – mężczyzną - i nie będąc wcześniej dobrym mężem”. Jacek Pulikowski, „Ojcostwo – kariera mężczyzny”

 

„1. odpowiedzialność za życie poczęte, 2. wspólny, z żoną, męski udział w wychowaniu dzieci, 3. zapewnienie bezpieczeństwa rodzinie, 4. przykład dojrzałej postawy chrześcijańskiej. Jeżeli mężczyzna, który jest w związku małżeńskim, którejś z tych funkcji nie wypełnia, to jest dysfunkcyjnym mężczyzną, mężem, ojcem…” Jacek Pulikowski, „Ojcostwo – kariera mężczyzny”

„Słowo - odpowiedzialność - jest kluczem do męskości”. Jacek Pulikowski, „Ojcostwo – kariera mężczyzny”

„Podstawowym powołaniem mężczyzny jest porządkowanie rzeczywistości”. Grzegorz Kramer SJ

„Nie możemy opuszczać głowy i spuszczać z tonu. Garda wysoko. Wstawać mimo wielu porażek. Bo porażki też są częścią życia mężczyzny, musimy czasem porwać się na coś, co teoretycznie nas przerasta”. Mateusz Ochman, artykuł „Mężczyźni zostają”

„W mężczyznach nie ma już dzikości, nie ma niezależności. Brak też poświęcenia. Coraz mniej ojców jest w stanie dać swojemu dziecku kilkanaście minut w ciągu dnia, coraz więcej małżeństw kończy się rozwodami i coraz więcej facetów skacze w bok. To jest tragedia. I my, mężczyźni, musimy coś z tym zrobić, bo na naszej warcie wyrośnie pokolenie ofiar losu”. Mateusz Ochman, artykuł „Mężczyźni zostają”

„Mężczyźni zostali wykastrowani mentalnie. Sprawiono, że wszystkie wartości, którymi powinni żyć poszły w piach. Nie ma już punktów odniesienia, nie ma idei, nie ma świętości. Jest melanż i róbta co chceta”. Mateusz Ochamn, artykuł „Mężczyźni zostają”

Strona 1 z 46
Top