Cytaty dla mężczyzn (965)

Cytaty dla mężczyzn – godz. 22:00

Jeśli jesteś mężczyzną, to ten dział powstał właśnie ze szczególną myślą o Tobie! Najpóźniejszym smsem pragniemy rozsyłać wartościowe cytaty dla panów.

np. „Pamiętacie, jak mężny i skuteczny był Bóg w historii świata? Wy jesteście latoroślą rodu zwycięzców!” John Eldredge „Dzikie serce, tęsknoty męskiej duszy”

„Nie angażujemy się w życie, ponieważ boimy się porażki. Porzucamy pracę, rodziny i obowiązki. Albo żyjemy, ukrywając się przed życiem w piwnicach lub barach, pijąc lub trzymając się z dala od wszystkiego. Z biegiem czasu stajemy się upiorami, mężczyznami – cieniami, którzy żyją z dala od rzeczywistości i przeznaczenia”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”

„Myślę, że bycie mężczyzną jest związane z uporem, codzienną decyzją o dźwiganiu ciężaru, nawet gdy wokół nas rozpętuje się istne piekło”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”

 

„Jedną z najważniejszych odpowiedzialności jest relacja z rodziną. I z Wszechmogącym. Bycie dokładnym w najmniejszym detalu w pracy. Bycie bratem i lojalnym przyjacielem. Służenie większej społeczności. Każdy z nas będzie miał inne zadania do wykonania. Mamy prawo nie wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić, ale miłość wzywa nas, abyśmy się tego dowiedzieli”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”

 

„Wykonujemy nasze zadania skuteczniej, kiedy pełnimy przywódczą funkcję i jesteśmy odpowiedzialni za innych. Dzięki temu wzrastamy, odnajdujemy naszą siłę. Największym wyzwaniem mężczyzn jest sprostanie stawianym im wymaganiom”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”

 

„Mężczyźni spełniają się, kiedy stają w obronie innych. Poczułem to, kiedy zostałem ojcem. Już wcześniej stawałem w obronie innych – rodziny, przyjaciół czy kolegów z pracy. Ale kiedy urodziły się moje córki, głos obrońcy stał się głośniejszy od głosu strachu. To mnie zaskoczyło. Poczułem jednak, że to właściwe. Lubiłem być obrońcą”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”

„(…) jesteśmy zamknięci w domu. Żyjemy stłoczeni w klaustrofobicznych pomieszczeniach, w samolocie, w bezdusznych kabinach. Chowamy się w hipsterskich kawiarniach. Lub gromadzimy się wokół plastikowego stołu w sali konferencyjnej. Pracujemy w klimatyzowanych gabinetach, mamy nawilżone i wypielęgnowane ręce, którymi piszemy na naszych MacBookach lub iPadach. Nie musimy na nic polować ani niczego zbierać. Z nikim nie musimy walczyć. Mamy ograniczone wzorce, szczególnie jeśli chodzi o mężczyzn w naszych domach – naszych ojców”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”

„Jak dokarmiać dobrego wilka będąc małżonkiem i ojcem? Wrócić do domu, być z dziećmi, z żoną. Widzieć, jak dzieci rosną, wiedzieć co córki lubią jeść, poznać ich znajomych”. Robert Litza Friedrich

Ciało męskie, tak jak kobiece, jest ciałem świętym”. Wanda Półtawska

„Mąż powinien znać, rozumieć i respektować psychikę swojej żony. Dotyczy to także zagadnień pożycia seksualnego w małżeństwie. Mężczyzna winien mieć świadomość nie tylko wymagań stawianych żonie, ale i wymagań, które żona może i powinna jemu postawić”. ks. Bronisław Mierzwiński

„Nie mów, że jesteś samotną wyspą, ponieważ wokół ciebie jest wielu mężczyzn, którzy mają to samo pragnienie, co ty: Żyć w pełni, być mężczyzną o walecznym sercu!” Michał Piekara

Strona 1 z 49
Top