Cytaty dla mężczyzn (745)

Cytaty dla mężczyzn – godz. 22:00

Jeśli jesteś mężczyzną, to ten dział powstał właśnie ze szczególną myślą o Tobie! Najpóźniejszym smsem pragniemy rozsyłać wartościowe cytaty dla panów.

np. „Pamiętacie, jak mężny i skuteczny był Bóg w historii świata? Wy jesteście latoroślą rodu zwycięzców!” John Eldredge „Dzikie serce, tęsknoty męskiej duszy”

Do mężów: „Pograjcie razem w gry komputerowe albo zróbcie jakiś konkurs. Zdrowa dawka rywalizacji dobrze wam zrobi i może być nie tylko chwilą zabawy, ale też pomóc rozładować stres. Tylko nie traktujcie tego współzawodnictwa zbyt poważnie i niech ten, kto przegra, nie obraża się, bo wtedy cała zabawa straci sens”. o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”

Do mężów: „Róbcie sobie wieczorne wyjścia. Odłóżcie wszystkie obowiązki na godzinę lub dwie i zaplanujcie zrobienie czegoś tylko we dwoje. Może to być wspólna kolacja, spacer, wyjście do centrum handlowego albo coś jeszcze innego, co pozwoli wam spędzić razem czas, nadrobić rozmowy z zeszłego tygodnia, czy po prostu się rozerwać. Ważne jest, byście znaleźli czas tylko dla was dwojga”. o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”

 

Do mężów: „Chodźcie razem na spacery. Poranny spacer to wspaniały sposób na radosne rozpoczęcie dnia. Jeśli nie możecie tego zrobić rano, idźcie na spacer wieczorem. Świeże powietrze i trochę wspólnego ruchu są dobre dla zdrowia fizycznego i dla zdrowia waszej relacji. Spacerowanie obniża stres, pomaga utrzymać formę i pozwala dobrze spędzić czas ze sobą”. o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”

Do mężów: „Wspólny udział w rekolekcjach może ocieplić relacje między mężem i żoną. Bóg wylewa swoją łaskę na tych, którzy gromadzą się w Jego imię. Obecność Boga przemienia miłość i relację męża i żony, dzięki niej ich małżeństwo nie pójdzie w niewłaściwą stronę”. o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”

Do mężów: „Chodźcie razem do parku, żeby pobujać się na huśtawce, czy po prostu po to, by się odprężyć. Poczujcie się znowu młodzi, a odzyskacie dobry humor i rozładuje się wasz stres. Czasem wystarczy chwila przerwy na zabawę, pół godziny, żeby wszystko zaczęło wyglądać inaczej”. o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”

 

Do mężów: „Bierzcie razem prysznic: niekoniecznie z podtekstem erotycznym! Może zacząć się od tego, ale niekoniecznie. Z czasem chwile te staną się po prostu momentami intymnej bliskości, dodatkowym czasem spędzonym razem, kiedy możecie opowiedzieć sobie o wydarzeniach dnia, a przy tym tak się akurat składa, że jesteście nago i stoicie pod prysznicem!” o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”

Do mężów: „Rozmawiajcie ze sobą nie tylko o uczuciach, ale również o tym, co zdarzyło się w ciągu dnia. Opowiadajcie sobie nawzajem o tym, co dzieje się w pracy, co słychać u przyjaciół, dzielcie się tym, czego dowiedzieliście się w wiadomościach telewizyjnych, i tym, co przeczytaliście w gazecie, mówcie o wszystkim, co może zainteresować współmałżonka. Jeśli jednak widzisz, że jakiś temat nie wzbudza jego zainteresowania, nie zmuszaj go do słuchania i dzielenia się. Omawianie bieżących wydarzeń jest tak samo ważne, jak wzajemne wczuwanie się w uczucia”. o. J. Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”

"Prawdziwa miłość nie polega na dominacji czy próbach ucieczki, ale na szanowaniu kobiet”. o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”

"Czego chce kobieta? Co pragnie najbardziej usłyszeć z ust swojego męża? Oczekuje, że jej mąż, przynajmniej raz na jakiś czas, spojrzy na nią, doceni jej urodę i powie: Jesteś piękna”. o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”

„Zgodne współżycie małżonków jest możliwe, gdy obie strony zrozumieją sposób funkcjonowania mózgu przeciwnej płci i przestaną oskarżać się nawzajem o brak miłości”. o. Jose Maniparambil, „Cztery strumienie miłości”

Strona 1 z 38
Top