-->

Rekolekcje Narodowe Jezus na Stadionie

Ogólnopolskie Rekolekcje Narodowe Jezus na Stadionie oraz rekolekcje w Licheniu

Są to wielkie wydarzenia, na chwałę Pana, które na przemian (rokrocznie), w podobnej formie, odbywają się w naszym kraju.

Stadion Narodowy – miejsce w samym centrum diecezji warszawsko – praskiej – oraz Sanktuarium w Licheniu na jeden dzień stają się miejscami wspólnego spotkania katolików, którzy chcą razem modlić się i wielbić Boga.

W spotkaniach Jezus na Stadionie oraz tych w Licheniu biorą udział biskupi, setki kapłanów z Polski i z zagranicy, oraz dziesiątki tysięcy wiernych świeckich. Wszyscy razem, przez kilkanaście godzin, trwają na niepowtarzalnym uwielbieniu Boga w mocy Ducha Świętego.

Prelegentem na tych spotkaniach jest katolicki kapłan z Ugandy – o. John Bashobora. Obdarzony wieloma charyzmatami, prowadzi spotkania w żywy i ujmujący serca sposób, porywając zgromadzone tłumy do modlitwy.

Tysiące wzniesionych rąk i oczy wpatrzone w Jezusa Eucharystycznego na zawsze pozostaną w pamięci uczestników tych rekolekcji.

Uczestnikom rekolekcji posługuje zawsze kilkuset wolontariuszy, a do dyspozycji są także księża egzorcyści. Kapłani wysłuchują tysięcy spowiedzi i odbywają setki duchowych rozmów. W wyznaczonych miejscach, cały czas, trwa adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Wszystkich, którzy uczestniczyli w tych rekolekcjach, tych którzy śledzili to wydarzenie za pośrednictwem telewizji internetowej, a przede wszystkim ludzi młodych, którzy chcą się z nami modlić i doświadczyć wspólnoty żywego Kościoła zapraszamy na Wieczory chwały, które raz w miesiącu odbywają się w katedrze warszawsko – praskiej w Warszawie, oraz na spotkania formacyjne, które w związku ze spotkaniem Jezus na Stadionie odbywają się regularnie w Warszawie.

 

 

 

Zapraszamy na oficjalną stronę www.JezusNaStadionie.pl

 

Top