Cytaty dla kobiet (2874)

Cytaty dla kobiet – godz. 22:00

Ten dział został wymyślony przez kobietę i powstał ze szczególną myślą o kobietach. Codziennie późnym wieczorem rozsyłamy wartościowy cytat dotykający tematu kobiecości.

np. „Kobieta, która wie kim jest – w swoim pięknie, dzięki Jego łasce – ma w sobie pewność, której nikt i nic jej nie zabierze. Musimy pozwolić, aby ta prawda przeniknęła do samej głębi naszych serc. Jesteśmy kochane i piękne”. Mary Bielski, spotkanie „Uzdrowiona kobiecość”

Każda z nas jest...

„Każda z nas jest prawdziwą, najprawdziwszą Księżniczką. Nasz Ojciec jest KRÓLEM, który pragnie, który oczekuje, że będziemy postępowały po królewsku. On chce byśmy podniosły poprzeczkę i zaczęły zachowywać się, jak przystało na Córki Króla. Przy naszym stworzeniu zostały nam dane wartości i godność - musimy o tym pamiętać!” Leah Darrow, konferencja „Kobiecość w świetle miłości Chrystusa”
„Kobieta życzliwa innym jest zawsze piękna i atrakcyjna. Jej obecność wytwarza sympatyczną atmosferę wokół. Jest ozdobą towarzystwa”. Jacek Pulikowski, „Kobieta od A do Z”
„Życie kobiety ukierunkowane jest na dobro i piękno, lecz przede wszystkim na drugiego człowieka. Człowiek jest w centrum uwagi kobiety”. Jacek Pulikowski, „Kobieta od A do Z”
„Tymczasem żona może być prawdziwie szczęśliwa tylko wtedy, gdy jej mąż, opiekun i ochroniarz w jednej osobie, weźmie ją pod swoje skrzydła i będzie ją bronił, nosił na rękach i kochał nad życie”. Jacek Pulikowski, „Kobieta od A do Z”

Żona i matka to...

„Żona i matka to najważniejsze role (misja) kobiety”. Jacek Pulikowski, „Kobieta od A do Z”
„Wrażliwość kobieca jest tak wielka, że nierzadko żona jest zazdrosna o konkretną kobietę dużo wcześniej zanim coś się wydarzy, podczas gdy mąż naprawdę jeszcze nie zdaje sobie jeszcze sprawy z zagrożenia. Bywa, że dopiero po kilku miesiącach okazuje się, iż obawa była uzasadniona. W takich przypadkach zazdrość jest sygnałem ostrzegawczym o zagrożeniu małżeństwa i nie należy jej lekceważyć”. Jacek Pulikowski, „Kobieta od A do Z”
„Każda żona pragnie całą sobą ufać mężowi (…) Bardzo wiele żon, niestety, naiwnie ufa mężom, którzy na ich zaufanie nie zasługują”. Jacek Pulikowski, „Kobieta od A do Z”
„Stanów zakochania można przeżyć wiele, lecz miłość prawdziwą tylko raz. Miłość prawdziwa jest dozgonna. Miłość nie jest stanem uczuć, lecz decyzją woli o troszczenie się o dobro drugiego człowieka do końca życia. Dojrzały człowiek może taką decyzję wypełnić bez względu na okoliczności zewnętrzne i wewnętrzne”. Jacek Pulikowski, „Kobieta od A do Z”
„Innym problemem jest chorobliwa nadwrażliwość niektórych pań, przeradzająca się nierzadko w histeryczne reakcje. Dopatrywanie się we wszystkim jakichś złych podtekstów i działania złych mocy, zamachów i spisków staje się nieznośne dla otoczenia”. Jacek Pulikowski, „Kobieta od A do Z”
„Wrażliwość kobiety owocuje w życiu codziennym znacznie częstszym niż u mężczyzny przejmowaniem się najróżniejszymi drobiazgami. Często tak subtelnymi, że zupełnie niewidocznymi dla mężczyzn”. Jacek Pulikowski, „Kobieta od A do Z”
Strona 1 z 144

Top