-->

Przystań z Jezusem

Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna

Każdego roku, w czasie wakacji nad morzem, w diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej, przebywają setki tysięcy ludzi. W Kołobrzegu, w tym czasie, odbywa się festiwal muzyki elektronicznej „Sunrise”, na który przyjeżdża około 30 000 ludzi w różnym wieku, z różnych stron Polski i świata.

Ksiądz biskup Edward Dajczak zaproponował diecezjalnej Szkole Nowej Ewangelizacji, by zorganizowała rekolekcje i ewangelizację, w czasie tego muzycznego festiwalu. I tak właśnie powstała Przystań z Jezusem – jedna z największych letnich inicjatyw ewangelizacyjnych odbywających się nad polskim morzem.

Przystań z Jezusem trwa około tygodnia. Rozpoczynają ją rekolekcje prowadzone przez zaproszonych gości, połączone z tematycznymi warsztatami, do wyboru przez uczestników: plastycznymi, muzycznymi, teatralnymi, tanecznymi, kerygmatycznymi, itp. Po takim osobistym przygotowaniu ewangelizatorzy wyruszają, by na różne, twórcze, sposoby nieść innym Dobrą Nowinę o zbawieniu.

Każdy z nas ma dary i talenty, którymi może służyć innym i Bogu. Każdy z nas posiada życie i czas. Czas jest niezwykle cennym darem, ponieważ można go dobrze zagospodarować, by służyć innym i nieść im Dobrą Nowinę o Jezusie.

Na Przystań z Jezusem przyjeżdżają rodziny z dziećmi, młodzież, dorośli i ludzie w dojrzałym wieku. W czasie rekolekcji i ewangelizacji jest miejsce dla każdego, i nikt nie jest bezużyteczny. W minionych latach przyjechało kilkuset ewangelizatorów z całej Polski. Posłuchaj, co Bóg mówi w Twoim sercu, i jeśli słyszysz Jego zaproszenie, przyjedź na Przystań z Jezusem!

Wszelkie informacje na oficjalnej stronie www.PrzystanzJezusem.pl

 

 

 

 

Top