Inspiracje (64)

Każdego dnia spotykamy w różnych miejscach ludzi którzy pomagają nam być coraz lepszymi. Także codziennie w naszym życiu różne wydarzenia stają się miejscem, w którym możemy coś nowego odkryć. To dzięki tym wszystkim sytuacjom i ludziom możemy czerpać inspiracje. Oczywiście dla wszystkich wierzących głównym źródłem inspiracji jest Bóg. W tym dziale chcę dzielić się wszystkim, co pomaga mi rozwijać moje pasje, odkrywać nowe możliwości.

ks. Rafał Jarosiewicz

Rozmawiałem z kilkoma osobami, które jednoznacznie stwierdziły, że najwięcej twórczych rozwiązań przychodzi im do głowy podczas porannego prysznica. Pod prysznicem też możesz być zainspirowany. 

Wiadomo, że trudniej zaczyna się dzień, kiedy patrząc po przebudzeniu na zegarek stwierdzamy: O rany, pół godziny temu powinienem wstać. Niektórzy przeżywają ogromny stres w związku z zaspaniem, jednak nawet w tym można dla siebie znaleźć miejsce inspiracji.

Czasem zdarza się tak, że jakieś zdjęcie totalnie nie pasuje do artykułu, góra ubrania do dołu, potrawa do przystawki… Czy naprawdę nie pasuje? Kto powiedział, że do czarnego garnituru nie można założyć czerwonych butów? Albo śledzi popijać mlekiem? Przecież niezgodność zdjęcia z artykułem tworzy jeszcze piękniejsze przestrzenie w wyobraźni.

62. Inspiracja szpitalna

Trudno nie myśleć o niczym mając przed oczami napis Blok Operacyjny. Jednak to od nas zależy, w którą stronę pójdziemy w naszym myśleniu. Czy czekając na operację będziemy zgaszeni i przytłumieni, czy wręcz przeciwnie, w naszej wyobraźni będą otwierały się drzwi, które dotąd były zamknięte.

Przejeżdżając obecnie, nawet przez maleńkie miasteczka, nie sposób nie dostrzec różnych kolorowych, podświetlonych reklam. Wykonane profesjonalnie i oryginalnie zwracają na siebie uwagę i zatrzymują choć na chwilę wzrok. W Polsce dość mało (w porównaniu do Filipin) podświetlonych fragmentów z Pisma Świętego lub mądrych myśli prowadzących do refleksji. Jednak wcale tak nie musi pozostać… Kolorowe neony, podświetlone szyldy dla człowieka o otwartym umyśle będą stanowiły cenne źródło inspiracji.

W chrześcijaństwie wiele dobra, które przychodzi do człowieka wiąże się z darem rady i z prośbą o błogosławieństwo. Ktoś, kto w taki sposób poszukuje rozwiązania, w różnych sytuacjach, otwiera się na dobro, którego może doświadczyć, a tym samym przed nim otwierają się różne możliwości. Bóg do szukania rady i proszenia o błogosławieństwo przywiązał szereg łask. Za błogosławieństwem można tak powiedzieć – maszeruje zastęp inspiracji.

59. Inspiracja ze stadionu

Tysiące filmików, miliony zdjęć, niezapomniane doświadczenia, to jedynie niektóre momenty inspirujące do tego, by taką chwilę utrwalić. Zarówno przygotowanie rekolekcji Stadion Młodych: włącz pełnię wiary, jak i same dni wydarzenia to dla mnie jedna wielka inspiracja. 

58. Inspiracja z odwiedzin

Wiele pięknych pomysłów rodzi się ze wspólnych spotkań. Zarówno wtedy, kiedy my decydujemy się, aby kogoś odwiedzić, jak i wtedy, kiedy sami stwarzamy przestrzeń do odwiedzin. Spotkanie z drugim człowiekiem jest najlepszym momentem do wyjścia ponad swoimi schematami i ograniczeniami. W Ewangelii do odwiedzin przywiązane są szczególne błogosławieństwa. Kiedy odwiedziny potraktujemy, jako realne miejsce naszego rozwoju, będziemy mogli zobaczyć, jak wiele rzeczy podczas jednego spotkania z drugim człowiekiem może się w nas zmienić.

Bardzo często w naszym życiu doświadczamy sytuacji, w których jest nam proponowane pójść na kompromis. Czasem zdarza się, że w ogóle nie zakładamy jakiejkolwiek zmiany. Oczywiście pójście na kompromis, w przypadku spraw dotyczących naszej moralności i przekonań, nie powinno być brane pod uwagę. Każdy ma nie tylko prawo, ale i obowiązek postępować w zgodzie z własnym sumieniem. Inaczej sprawa ma się w sytuacji, gdy otrzymujemy podpowiedź, rozwiązanie, propozycję, którą możemy zastosować i przyjąć, a często nie robimy tego tylko dlatego, że boimy się zmiany. Jeśli jesteśmy uważni, właśnie z tej duchowej walki wynika dla nas mnóstwo inspiracji.

56. Inspiracja ze smaku

Chętnie jem posiłki w tych miejscach, gdzie posiłek mnie inspiruje. Nie jest to wtedy tylko samo zjedzenie dla zjedzenia, ale dodatkowo moment na wiele świetnych przemyśleń.

Strona 1 z 4
Top