Kurs Biblijny: Bóg radzi (477)

Kurs Biblijny: Bóg radzi – godz. 12:00

„Bóg radzi” – ten dział daje podpowiedzi (wybierane z Pisma Świętego) na codzienne pytania i problemy.

np. Jak wzrastać w Bogu? Kol 2, 6 "Jak więc przejęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności".

Dziecko w Izraelu do 12-ego roku życia nie musi zachowywać prawa. Jezus stawiając je na środku powiedział coś bardzo ważnego Mt 18, 3 „Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci. Nie wejdziecie do królestwa niebieskiego”.

Zadawanie pytań przez uczniów było czymś naturalnym Mt 18, 1 „W tym czasie uczniowie przystąpili do Jezusa z zapytaniem: Kto właściwie jest największy w królestwie niebieskim?”

W Izraelu są „specjalne” ryby, w których pyszczku przeważnie noszą kamyczek. Jezus wskazuje, gdzie zamiast kamyczka jest to, co mamy zapłacić Mt 17, 27 b „Weź pierwszą rybę, którą wyciągniesz, i otwórz jej pyszczek: znajdziesz statera. Weź go i daj im za Mnie i za siebie!”

Jezus płaci podatki Mt 17, 27 a „Żebyśmy jednak nie dali im powodu do zgorszenia, idź nad jezioro i zarzuć wędkę”.

Smutek Apostołów wskazuje, że nie wiedzieli oni, na czym będzie polegać zmartwychwstanie Mt 17, 23 „Oni zabiją Go, ale trzeciego dnia zmartwychwstanie. I bardzo się zasmucili”.

 Jezus objawia swoim uczniom rzeczy, których nie wiedzą inni Mt 17, 22 „A kiedy przebywali razem w Galilei, Jezus rzekł do nich: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi”.

Niektóre rodzaje złych duchów wyrzuca się modlitwą i postem Mt 17, 21 „Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem”.

Jezus nie poklepuje po ramieniu uczniów, że wszystko „Ok”, kiedy wyraźnie brak im wiary Mt 17, 20 „On zaś im rzekł: Z powodu małej wiary waszej. Bo zaprawdę powiadam wam: Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: Przesuń się stąd tam!, a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was”.

Uczniowie Jezusa chcą się uczyć i zadają pytania Mistrzowi Mt 17, 19 „Wtedy uczniowie zbliżyli się do Jezusa na osobności i pytali: Dlaczego my nie mogliśmy go wypędzić?”

To, czego nie mogą zrobić uczniowie, może zrobić sam Jezus Mt 17, 18 „Jezus rozkazał mu surowo, i zły duch opuścił go. Od owej pory chłopiec odzyskał zdrowie”.

Strona 1 z 24
Top