Kurs Biblijny: Bóg radzi (1495)

Kurs Biblijny: Bóg radzi – godz. 12:00

„Bóg radzi” – ten dział daje podpowiedzi (wybierane z Pisma Świętego) na codzienne pytania i problemy.

np. Jak wzrastać w Bogu? Kol 2, 6 "Jak więc przejęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności".

Ludziom spotykającym się z Jezusem, często trudno uwierzyć, że może On zrobić coś, czego oni jeszcze nigdy nie widzieli Łk 8, 52 – 53 „A wszyscy płakali i żałowali jej. Lecz On rzekł: Nie płaczcie, bo nie umarła, tylko śpi. I wyśmiewali Go, wiedząc, że umarła”.
U Jezusa „nikomu” wcale nie oznacza, że nie będzie przynajmniej kilkorga osób Łk 8, 51 „Gdy przyszedł do domu, nie pozwolił nikomu wejść z sobą, oprócz Piotra, Jakuba i Jana oraz ojca i matki dziecka”.
Jezus, widząc więcej, już na poziomie obietnicy pokazuje, że jest Panem życia i śmierci Łk 8, 50 „Lecz Jezus, słysząc to, rzekł: Nie bój się; wierz tylko, a będzie ocalona”.
Rozwiązania ludzkie wielokrotnie nie zgadzają się z Bożymi rozwiązaniami Łk 8, 49 „Gdy On jeszcze mówił, przyszedł ktoś z domu przełożonego synagogi i oznajmił: Twoja córka umarła, nie trudź już Nauczyciela!”
Pan Jezus wielokrotnie podkreśla wartość wiary Łk 8, 48 „Jezus rzekł do niej: Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju!”
Jezus wykorzystuje każdy moment, aby mogła się objawiać chwała Boża Łk 8, 47 „Wtedy kobieta, widząc, że się nie ukryje, zbliżyła się drżąca i upadłszy przed Nim opowiedziała wobec całego ludu, dlaczego się Go dotknęła i jak natychmiast została uleczona”.
Jezus, jako człowiek dokładnie wie, kto dotyka Jego osoby, jako Boga – sam będąc w 100% Bogiem i człowiekiem Łk 8, 46 „Lecz Jezus rzekł: Ktoś się Mnie dotknął, bo poznałem, że moc wyszła ode Mnie”.
Aby moc mogła wychodzić z Jezusa i zmieniać nasze życie, nie wolno wobec Jezusa zachowywać się, jak tłum Łk 8, 45 „Lecz Jezus zapytał: Kto się Mnie dotknął? Gdy wszyscy się wypierali, Piotr powiedział: Mistrzu, to tłumy zewsząd Cię otaczają i ściskają”.
Czasem Jezus działa w całkowicie niezauważony dla innych sposób, a zauważony tylko dla osoby zainteresowanej Łk 8, 44 „Podeszła z tyłu i dotknęła się frędzli Jego płaszcza, a natychmiast ustał jej upływ krwi”.
Jak często i dzisiaj człowiek, nie widząc nadziei w medycznych rozwiązaniach dotyczących jego zdrowia, dopiero przychodzi do Jezusa Łk 8, 43 „A pewna kobieta od dwunastu lat cierpiała na upływ krwi; całe swe mienie wydała na lekarzy, a żaden nie mógł jej uleczyć”.
Strona 1 z 75

Top