Kurs Biblijny: Bóg radzi (712)

Kurs Biblijny: Bóg radzi – godz. 12:00

„Bóg radzi” – ten dział daje podpowiedzi (wybierane z Pisma Świętego) na codzienne pytania i problemy.

np. Jak wzrastać w Bogu? Kol 2, 6 "Jak więc przejęliście naukę o Chrystusie Jezusie jako Panu, tak w Nim postępujcie: zapuśćcie w Niego korzenie i na Nim dalej się budujcie, i umacniajcie się w wierze, jak was nauczono, pełni wdzięczności".

Pieniądze za ludzkie życie na szczęście zawsze będą powodowały wyrzuty sumienia Mt 27, 7 „Po odbyciu narady kupili za nie Pole Garncarza, na grzebanie cudzoziemców”.

Kiedy ma się zamknięte serce - można koncentrować się na „srebrnikach” - nie widząc osoby Mt 27, 6 „Arcykapłani zaś wzięli srebrniki i orzekli: Nie wolno kłaść ich do skarbca świątyni, bo są zapłatą za krew”.

Zdrada Jezusa, niestety, czasem kończy się samobójstwem Mt 27, 5 „Rzuciwszy srebrniki ku przybytkowi, oddalił się, potem poszedł i powiesił się”.

Wyznanie grzechów to nie wszystko, patrząc na koniec życia Judasza Mt 27, 3 – 4 „Wtedy Judasz, który Go wydał, widząc, że Go skazano, opamiętał się, zwrócił trzydzieści srebrników arcykapłanom i starszym i rzekł: Zgrzeszyłem, wydawszy krew niewinną. Lecz oni odparli: Co nas to obchodzi? To twoja sprawa”.

Jeśli tak bardzo chcesz być podobny do Jezusa - musisz mieć świadomość, że czasem będziesz „związany” Mt 27, 2 „Związawszy Go zaprowadzili i wydali w ręce namiestnika Poncjusza Piłata”.

Będąc osobą wysoko postawioną - także można podejmować złe decyzje Mt 27, 1 „A gdy nastał ranek, wszyscy arcykapłani i starsi ludu powzięli uchwałę przeciw Jezusowi, żeby Go zgładzić”.

Nawet będąc uczniem Jezusa, Jego apostołem, są takie momenty, w których przychodzi nam płakać nad własnym życiem Mt 26, 75 „Wspomniał Piotr na słowo Jezusa, który mu powiedział: Zanim kogut zapieje, trzy razy się Mnie wyprzesz. Wyszedł na zewnątrz i gorzko zapłakał”.

Kiedy mamy do czynienia z proroctwem Jezusa - możemy na własne oczy oglądać, jak ono się spełnia Mt 26, 74 „Wtedy począł się zaklinać i przysięgać: Nie znam tego Człowieka. I w tej chwili kogut zapiał”.

Kiedy chodzimy z Jezusem - nawet nasza mowa świadczy, że do Niego należymy Mt 26, 73 „Po chwili ci, którzy tam stali, podeszli i rzekli do Piotra: Na pewno i ty jesteś jednym z nich, bo i twoja mowa cię zdradza”.

Nawet chodząc długo z Jezusem okazuje się, że są takie momenty, w których jako uczniowie się Go wypieramy Mt 26, 72 „I znowu zaprzeczył pod przysięgą: Nie znam tego Człowieka”.

Strona 1 z 36
Top