Cytaty dla kobiet (1170)

Cytaty dla kobiet – godz. 22:00

Ten dział został wymyślony przez kobietę i powstał ze szczególną myślą o kobietach. Codziennie późnym wieczorem rozsyłamy wartościowy cytat dotykający tematu kobiecości.

np. „Kobieta, która wie kim jest – w swoim pięknie, dzięki Jego łasce – ma w sobie pewność, której nikt i nic jej nie zabierze. Musimy pozwolić, aby ta prawda przeniknęła do samej głębi naszych serc. Jesteśmy kochane i piękne”. Mary Bielski, spotkanie „Uzdrowiona kobiecość”

„Czasem wydaje nam się, że dokładnie wiemy jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Chwilę później okazuje się, że życie wywraca się do góry nogami. To właśnie w takich momentach nasza wiara najmocniej dotyka rzeczywistości, Tylko Bóg zna Twoją przyszłość i jest świadomy zamiarów, jakie ma względem Ciebie - a są one pełne pokoju (Jr 29, 11 - 13). To jest prawdziwa obietnica Pana Boga. Bez względu na to, jak ponuro wszystko się rysuje w tej chwili, nie będzie trwało wiecznie”. "Jak znaleźć tego jedynego i samej się nie zgubić", J. i C. Ebert
„Bóg pragnie, żebyśmy odnajdywały trwały pokój serca w pewności, że jesteśmy chciane i cenne w oczach Tego, który nas zna i kocha – Boga, który nas przygarnął i ukształtował już w łonie matki”. Renee Swope, „Kobieta pewna siebie”
„Tylko Jezus może zaspokoić nasze najgłębsze pragnienie bycia zaakceptowaną i kochaną ze względu na samą siebie. Możemy ofiarować Mu tylko siebie i właśnie tego On pragnie”. Renee Swope, „Kobieta pewna siebie”
„Nasza relacja z Bogiem nie może jednak być tak powierzchowna, w przeciwnym razie nigdy nie doświadczymy bliskości, której tak pragniemy, ani akceptacji i pokoju, które tylko On może dać”. Renee Swope, „Kobieta pewna siebie”
„Jeśli wątpisz, że Bóg czeka właśnie na ciebie, przyjmij wreszcie do serca prawdę o tym, że On pragnie się z tobą spotkać, bez względu na to, kim jesteś. On czeka, żebyś się zatrzymała, podeszła bliżej i zwróciła się do Niego całym sercem. Nie musisz udawać, że wszystko jest w porządku, podczas gdy rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. On zna twoje myśli. I nic nie powstrzyma Go przed tym, żeby z tobą być”. Renee Swope, „Kobieta pewna siebie”
„Jako córki Boga musimy wiedzieć i wierzyć w to, że zmiana jest możliwa. Musimy ufać, że nasze życie może się odmienić. W przeciwnym razie zwycięży lęk, a nasze serce będzie ulegać niszczącemu działaniu postaw i emocji związanych z poczuciem porażki. Nie może tak być”. Renee Swope, „Kobieta pewna siebie”
„Ogarniająca nas niepewność kładzie się cieniem zwątpienia na naszej wizji świata i nie pozwala nam stawać się takimi kobietami, jakimi pragniemy być, jakimi stworzył nas Bóg. Brak wiary w siebie blokuje spełnienie się Bożych obietnic mających przemieniać nas od wewnątrz, abyśmy mogły żyć z sercem pełnym wiary”. Renee Swope, „Kobieta pewna siebie”
„Gdy kobieta nie kocha siebie samej w całości, pozbawia mężczyznę możliwości takiegoż kochania”. Nicole Echivard
„Odkrywanie naszego piękna w istocie oznacza odkrywanie naszych kobiecych serc”. Stasi Eldredge, „Urzekająca”
„Tak jak nie można oddać piękna symfonii, opisując dźwięk, albo zmierzyć metodami naukowymi piękna wschodu słońca, oglądanego ze szczytu górskiego, tak nie można zmierzyć głębi radości, poczucia bezpieczeństwa i jedności, jakich doznaje żona w całkowitym zjednoczeniu - ciała, umysłu i ducha - ze swym mężem”. Ingrid Trobisch, „Być kobietą”
Strona 1 z 59
Top