Aktualności

sobota, 04 listopad 2017 16:38

Dziękujemy za wspólne 11 lat

Napisał

01 listopada 2017 r. obchodziliśmy 11-stą rocznicę istnienia inicjatywy SMS Z NIEBA. Z tego miejsca pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim odbiorcom, którzy są z nami przez te 11 lat, tym którzy byli z nami przez "chwilę" oraz wszystkim zaangażowanym w dzieło "Dobre Anioły", którzy Słowo Boże codziennie rozsyłają dalej. Dziękujemy za Was Panu Bogu! Dziękujemy za wasze otwarte serca, za modlitwę i każde dobre słowo. Niech Pan Wam wszystkim błogosławi!

Helena Kowalska urodziła się 25 sierpnia 1905 r. w rolniczej rodzinie z Głogowca k/Łodzi jako trzecie z dziesięciorga dzieci. Dwa dni później została ochrzczona w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Kazimierza w Świnicach Warckich (diecezja włocławska). Nadano jej wówczas imię Helena. Kiedy miała siedem lat, po raz pierwszy usłyszała w duszy głos wzywający do doskonalszego życia. W 1914 r. przyjęła I Komunię świętą, a dopiero trzy lata później rozpoczęła naukę w szkole podstawowej. Mimo dobrych wyników uczyła się tylko trzy lata, potem musiała zrezygnować, aby pomagać matce w domu.

czwartek, 19 październik 2017 15:50

Serdeczne podziękowanie

Napisał

Z całego serca dziękujemy Panu Bogu za wszystkie osoby, które po apelu p. Krzysztofa Waszczuka na naszym facebookowym profilu wspomogły Fundację SMS Z NIEBA ofiarą duchową i materialną. Na koncie Fundacji w zeszłym miesiącu odnotowaliśmy 30 wpłat na łączną kwotę 4. 427 zł. Jest to ogromna pomoc, aby codziennie wprowadzić do systemu setki dobrych i wartościowych wiadomości, które docierają na dziesiątki tysięcy telefonów poprzez aplikację SMS Z NIEBA. Jest to praca, która każdego dnia zajmuje 8 godz. dla jednej osoby zatrudnionej w Fundacji, a na dziś mamy zatrudnione 4 osoby. Bardzo dziękujemy za Was i Wasze otwarte serca Bogu. 

ks. Rafał Jarosiewicz & Ekipa SMS Z NIEBA

piątek, 13 październik 2017 14:54

„Z Wiarą O Finansach”- internetowy kurs

Napisał

Program, który uczy jak, w oparciu o zasady Bożej ekonomii, uporządkować osobiste finanse, nadać im właściwy kierunek i stać się efektywnym zarządcą powierzonych dóbr. 

Podczas zajęć prowadzonych na żywo przez Internet : 

 -> poznajemy zasady Bożej ekonomii, czyli co Słowo Boże uczy o zarządzie dobrami, 

 -> słuchamy prawdziwych historii ludzi, którzy stosują te zasady, 

 -> uczymy się posługiwania praktycznymi narzędziami do zarządzania finansami, 

 -> pokazujemy jak zwiększyć efektywność oszczędzania, inwestowania, 

 -> rozmawiamy o finansach w małżeństwie i w rodzinie, 

 -> modlimy się za siebie. 

Kurs prowadzony jest przez Zespół Edukacji Finansowej CROWN.

Najbliższy kurs już 05 października 2017 r. (czwartek) 

Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia na stronie: http://e-kurs.com.pl/zarzadzanie-finansami/ref/14/ 

 

Nowa książka ks. Rafała Jaosiewicza - prezesa naszej Fundacji

Można zamówić np. tutaj: http://www.nowa-ewangelizacja.pl/pl/p/Zarty-do-kazan-i-nie-tylko-na-kazdy-dzien-ks.-Rafal-Jarosiewicz/1130

Książka, na którą spoglądasz (bo nie wiem, czy ją trzymasz, czy leży przed tobą), jest codzienną dawką dowcipu znalezionego w necie lub zasłyszanego w zwykłych rozmowach, a opatrzonego komentarzem, którego celem jest naprowadzanie na dobro z dużej litery „D”. Wierzę, że roztropne korzystanie z niniejszego zbioru pomoże zrozumieć niejedną prawdę biblijną i będzie pomocnym i radosnym przykładem w prowadzeniu innych do Boga poprzez dowcip.
Ks. Rafał Jarosiewicz

piątek, 09 czerwiec 2017 14:28

Ewangelia na dachach

Napisał

„Ewangelia na dachach” to Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna mająca na celu promowanie Ewangelii przedstawianej za pomocą prostych znaków, przypominających o bezwarunkowej miłości Pana Boga do człowieka.

W dobie tak zaawansowanej techniki i multimediów symboliczne umieszczenie fragmentu Ewangelii na dachu samochodu jest jedną z form, która przypomina, iż Dobra Nowina o bezwarunkowej miłości Boga do człowieka nie jest oderwana od przestrzeni publicznej.

Chcesz wiedzieć więcej wejdź na stronę www.jezusjest.pl/

Zachęcamy do włączenia się w inicjatywę.

piątek, 09 czerwiec 2017 13:18

Przystań z Jezusem 2017

Napisał

W dniach 19 - 23 lipca 2017 r. (środa – niedziela) Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jana Pawłą II i św. Matki Teresy z Kalkuty diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej serdecznie zaprasza na ogólnopolską inicjatywę ewangelizacyjną „Przystań z Jezusem” w Kołobrzegu. W dniach 21 - 23 lipca 2017 r. do Kołobrzegu przyjadą uczestnicy Sunrise (festiwalu muzyki elektronicznej) z Polski i z zagranicy. Jako ewangelizatorzy chcemy dzielić się swoim doświadczeniem Boga, głosić Dobrą Nowinę oraz zapraszać do wspólnego uwielbienia Jezusa.

Ewangelizacja będzie odbywać się na ulicach Kołobrzegu poprzez pantomimy, scenki, muzykę, taniec i składane świadectwa. Rekolekcje przygotowujące rozpoczynamy 19 lipca 2017 r. Mszą świętą o godz. 20:30 w sali SNE w Koszalinie, która mieści się przy ul. Staszica 38. Poprowadzi je ks. bp. Edward Dajczak.

Chcesz wiedzieć więcej na temat PRZYSTANI Z JEZUSEM wejdź na stronę internetową www.przystanzjezusem.pl lub zadzwoń pod numer telefonu 783 390 033.

Pozdrawiamy Ekipa PzJ 2017

piątek, 09 czerwiec 2017 13:14

Mobilny konfesjonał - informacja dla księży

Napisał

Czcigodny Bracie Kapłanie!

Zwracam się do Ciebie z propozycją oraz z serdeczną prośbą.

Od 12 stycznia 2014 r. w Polsce oficjalnie funkcjonuje inicjatywa Mobilny konfesjonał. Obecnie zaangażowanych jest w nią kilku księży w Polsce. W moim sercu zrodziło się pragnienie, aby idea Mobilnego konfesjonału mogła być jeszcze bardziej wykorzystana w posłudze duszpasterskiej.

Prowadząc otwarte ewangelizacje na ulicach, przy centrach handlowych, na rynkach miast, czy też podczas koncertów, często brakowało zacisznego miejsca, w którym osoby proszące o spowiedź mogłyby skorzystać z tego sakramentu lub po prostu porozmawiać. Ustawienie auta – mobilnego konfesjonału - wpisuje się w stworzenie naturalnej przestrzeni do rozmowy oraz spowiedzi.

Przez kolejne lata funkcjonowania tej inicjatywy zdążyłem doświadczyć i zauważyć, jak wielkie jest dziś zapotrzebowanie na tego typu przedsięwzięcia – do spowiedzi przychodzą ludzie po kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu latach. Dlatego zwracam się z zapytaniem: Czy chciałby Ksiądz włączyć się w inicjatywę Mobilnego konfesjonału?

Na stronie www.mobilnykonfesjonal.pl (poprzez biuro Fundacji SMS Z NIEBA), po wcześniejszym zgłoszeniu zamieszczalibyśmy daty, miejsca oraz godziny ustawienia Mobilnych konfesjonałów, tak aby osoby chętne w Polsce, a także za granicą mogły w taki właśnie sposób skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania (z zaznaczeniem jeśli dany kapłan jest Misjonarzem Miłosierdzia).

„Koguta” z napisem Mobilny Konfesjonał można zamówić (opłata 100 zł + 14 zł przesyłka) pisząc na adres Fundacji SMS Z NIEBA: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po dołączeniu do inicjatywy prześlemy plakat, który będzie można wykorzystać.

 

Z serca błogosławię!

Prezes Fundacji SMS Z NIEBA

ks. Rafał Jarosiewicz

Top