Cytaty dla mężczyzn (1222)

Cytaty dla mężczyzn – godz. 22:00

Jeśli jesteś mężczyzną, to ten dział powstał właśnie ze szczególną myślą o Tobie! Najpóźniejszym smsem pragniemy rozsyłać wartościowe cytaty dla panów.

np. „Pamiętacie, jak mężny i skuteczny był Bóg w historii świata? Wy jesteście latoroślą rodu zwycięzców!” John Eldredge „Dzikie serce, tęsknoty męskiej duszy”

„My szukamy czegoś głębszego, czego kobieta nam nie da, bo nie po to została stworzona. Nasza kobieta nie powoła nas do męskości i nie poprowadzi poza piękno Ogrodu. Ona może pośrednio obudzić w nas męskość i wysłuchać nas, gdy o tej męskości marzymy. Może nam kibicować, kiedy się na nią otworzymy. Może stać z nami u bram Ogrodu, kiedy zmierzamy w jej kierunku – ale nie może pójść tam za nas. Ten krok należy tylko do nas”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”
„Wielu mężczyzn nadal jest przywiązanych do mamy. Tak długo jak jesteśmy do niej przywiązani, czerpiemy z jej kobiecej energii i uczymy się, jak słuchać, czuć, reagować i być wrażliwym. Trochę tej energii możemy wykorzystać w późniejszych relacjach. Wewnętrznie jednak nie jesteśmy zsynchronizowani”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”
„Nie angażujemy się w życie, ponieważ boimy się porażki. Porzucamy pracę, rodziny i obowiązki. Albo żyjemy, ukrywając się przed życiem w piwnicach lub barach, pijąc lub trzymając się z dala od wszystkiego. Z biegiem czasu stajemy się upiorami, mężczyznami – cieniami, którzy żyją z dala od rzeczywistości i przeznaczenia”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”
„Myślę, że bycie mężczyzną jest związane z uporem, codzienną decyzją o dźwiganiu ciężaru, nawet gdy wokół nas rozpętuje się istne piekło”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”
„Jedną z najważniejszych odpowiedzialności jest relacja z rodziną. I z Wszechmogącym. Bycie dokładnym w najmniejszym detalu w pracy. Bycie bratem i lojalnym przyjacielem. Służenie większej społeczności. Każdy z nas będzie miał inne zadania do wykonania. Mamy prawo nie wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić, ale miłość wzywa nas, abyśmy się tego dowiedzieli”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”
„Wykonujemy nasze zadania skuteczniej, kiedy pełnimy przywódczą funkcję i jesteśmy odpowiedzialni za innych. Dzięki temu wzrastamy, odnajdujemy naszą siłę. Największym wyzwaniem mężczyzn jest sprostanie stawianym im wymaganiom”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”
„Mężczyźni spełniają się, kiedy stają w obronie innych. Poczułem to, kiedy zostałem ojcem. Już wcześniej stawałem w obronie innych – rodziny, przyjaciół czy kolegów z pracy. Ale kiedy urodziły się moje córki, głos obrońcy stał się głośniejszy od głosu strachu. To mnie zaskoczyło. Poczułem jednak, że to właściwe. Lubiłem być obrońcą”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”
„(…) jesteśmy zamknięci w domu. Żyjemy stłoczeni w klaustrofobicznych pomieszczeniach, w samolocie, w bezdusznych kabinach. Chowamy się w hipsterskich kawiarniach. Lub gromadzimy się wokół plastikowego stołu w Sali konferencyjnej. Pracujemy w klimatyzowanych gabinetach, mamy nawilżone i wypielęgnowane ręce, którymi piszemy na naszych MacBookach lub iPadach. Nie musimy na nic polować ani niczego zbierać. Z nikim nie musimy walczyć. Mamy ograniczone wzorce, szczególnie jeśli chodzi o mężczyzn w naszych domach – naszych ojców”. John Sowers, „Droga wojownika. W poszukiwaniu męskiego serca”
„Jak dokarmiać dobrego wilka będąc małżonkiem i ojcem? Wrócić do domu, być z dziećmi, z żoną. Widzieć, jak dzieci rosną, wiedzieć co córki lubią jeść, poznać ich znajomych”. Robert Litza Friedrich
„Ciało męskie, tak jak kobiece, jest ciałem świętym”. Wanda Półtawska
Strona 1 z 62
Top