poniedziałek, 01 sierpień 2016 09:52

Pracownicy i zaangażowani w Fundację

Pracownicy:

 

Joanna Mrozik – Urodziłam się w 1985 roku w Białej Podlaskiej, w najpiękniejszym z miesięcy - maju. Moje imię – Joanna - z hebrajskiego oznacza „Bóg jest łaskawy”. Jestem absolwentką teologii ze specjalizacją katechetyczną na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Pracę magisterską broniłam z tematyki ewangelizacji. Jestem autorką nazwy projektu SMS z Nieba, w który od samego początku jego istnienia jestem zaangażowana. W Fundacji zajmuję się między innymi sprawami biurowymi i aplikacją mobilną SMS Z NIEBA. Lubię oglądać dobre filmy oraz słuchać Stinga. 

Krzysztof Waszczuk - To kim jestem zawiera się w jednym słowie: Christophoros znaczy niosący Chrystusa. I rzeczywiście tak jest. Dlaczego? Ponieważ na co dzień zajmuję się głoszeniem Słowa Bożego. Od  12 lat codziennie czytam Biblię i odkrywam krok po kroku treści, które Duch Święty umieścił przez swoich wybranych na kartach 73 ksiąg. Uwielbiam czytać Słowo Boga! W Fundacji SMS Z NIEBA pełnię posługę ewangelizatora, który ma za zadanie wychodzić z Ewangelią wszędzie tam, gdzie Duch Święty tego sobie zażyczy: rekolekcje, misje ewangelizacyjne, a ostatnimi czasy często na ulicy. Formuję się we wspólnocie charyzmatycznej św. Pawła w Koszalinie, której głównym charyzmatem jest ewangelizacja. Uwielbiam śpiewać i grać na chwałę Boga. Mam 35 lat. 

Leszek Tarasewicz – Zajmuję się duszpasterstwem ubogich w ramach projektu Fundacji  "Śniadania za 30 minut". W poprzednich latach pracowałem przy organizacji dużych spotkań ewangelizacyjnych na kilkadziesiąt tysięcy osób np.: Jezus na StadionieLicheń – Słowo Stało się Ciałem, i inne. Działam również w Fundacji Dobre Media Nowej Ewangelizacji. Współprowadzę wspólnotę Betlejem w Koszalinie. 

   
 Jan Karwat - Kim jestem? Mam na imię JAN - jest to imię pochodzenia hebrajskiego - w tłumaczeniu   "cieszący się boską łaską". Zostałem obdarowany przez BOGA wieloma talentami. Jestem dobrym   organizatorem, sprawiedliwym i pracowitym człowiekiem. Szanuję obyczaje, kulturę i doświadczenia     ludzi, jestem szczery. Mam naturę wrażliwą na "piękno" oraz konserwatywne poglądy na sprawy   rodzinne. Cenię sobie partnerstwo i podział ról, dbam o żonę i dzieci. Niektórzy nazywają mnie "Złota   Rączka" w najlepszym wydaniu. Posiadam dużą wiedzę oraz umiejętności. Cechuje mnie nieprzeciętna   inteligencja oraz zdolności manualne. Nie ma takiego zadania, któremu bym nie stawił "czoła" w różnych   dziedzinach. Nie pytam: Jak? Tylko: Na kiedy mam to zrobić?
 

Barbara Montewka - Moje życie nabiera sensu wtedy, gdy mogę służyć drugiemu człowiekowi. Jestem szczęśliwa, że Pan powołał mnie do konkretnej służby, jaką jest ewangelizacja. Duch Święty ciągle mnie gdzieś posyła i inspiruje do różnych działań. W diecezji lubelskiej posługuję z ekipą w projekcie ,,Żródło''. W diecezji siedleckiej, jako koordynator SNE, prowadzimy z ekipą kursy. W wakacje organizujemy kilkudniową ewangelizację Okuninki. Co roku wyjeżdżam do Kołobrzegu na ewangelizację, aby razem z innymi ewangelizatorami dzielić się doświadczeniem Jezusa w moim życiu i tego, co Pan czyni. Bardzo chętnie posługuję w modlitwie wstawienniczej i modlitwie o uwolnienie. Pragnę, aby wypełniła się moc Ewangelii. Tym którzy uwierzą znaki i cuda towarzyszyć będą. Od 10 lat, jako wolontariusz, współpracuję z kapelanem w dwóch zakładach karnych w Zamościu. Jest wiele inicjatyw, w których jestem gotowa służyć i służę. Moje serce jest otwarte na każdą współpracę, do której mnie wzywa Pan. Od 19 lat należę do Koinonii Jan Chrzciciel. W niej też jestem wiernym członkiem. Służę w miarę możliwości i potrzeb. Bogu dzięki, że Pan mnie wybrał i powołał.

 

Anna Parafiniuk

Jestem szczęśliwą oblubienicą Jezusa, córką Boga Ojca, uczennicą Maryi, którą proszę, by mnie zrodziła na nowo w swoim łonie z Ducha Świętego. To od strony duchowej… Od strony ludzkiej – którą też zawdzięczam Panu – jestem pedagogiem, socjoterapeutką, nauczycielką. Pochodzę z Białej Podlaskiej, ale zdążyłam się już w ciągu sześciu lat zadomowić w Koszalinie, który Pan wybrał dla mnie na miejsce wzrostu i uczenia się służby w ewangelizacji. Aktualnie zawodowo nie zajmuję się pracą pedagogiczną i terapeutyczną (jedynie sporadycznie jako wolontariusz), ale w posłuszeństwie otrzymanemu Słowu: „Zagarniam Cię dla siebie i swoich spraw” jestem na etapie rozpoznawania i przygotowywania się do nowych zadań, które Pan mi zaproponował; Jego plany są zawsze większe i ciekawsze, niż nasze, ludzkie!

 
 

Zaangażowani w działalność Fundacji:

 

 

Anna Kietla – znaczy dosłownie Niosąca Dobrą Nowinę. Takie imię nadał mi Bóg. Jestem dobrym przykładem na to, jak On jest WIELKI i jak niesamowite  rzeczy On - Bóg potrafi robić w człowieku. Wyposażona w duże pokłady bezpośredniości bardzo lubię pisać (www.wspolnotaswietegopawla.blogspot.com), a nikła potrzeba snu daje mi możliwości czytania. Czas wolny spędzam aktywnie. Mam męża Mateusza i dwóch najwspanialszych synów, a moją codzienność określają słowa Marka Twaina „Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu”.

Karolina Hermann – Jestem absolwentką Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Jestem nauczycielką w Szkole Podstawowej. W ewangelizację angażuję się od roku 2003. Od wielu lat współpracuję w inicjatywie SMS z NIEBA. Współorganizuję spotkania, rekolekcje i wydarzenia ewangelizacyjne w Gdańskiej Szkole Nowej Ewangelizacji i na terenie północnej Polski. Od 13 lat jestem obecna podczas inicjatywy Przystanek Jezus i dzieła ewangelizacyjnego Katolicy na ulicy. Jestem członkiem wspólnoty zaangażowanej w formację Duchowej Rodziny Przenajświętszej Krwi. Jestem również pomysłodawcą i założycielką katolickiej księgarni internetowej www.nowa-ewangelizacja.pl Pasjonuję się fotografią, górskimi wędrówkami i podróżami.

   Jakub Bartkowiak – Jestem absolwentem Wydziału teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, nauczycielem, katechetą, muzykiem i ewangelizatorem. Mieszkam w Wejherowie, gdzie założyłem i prowadzę Wspólnotę Uwielbienia przy Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym. Jestem związany ze środowiskiem franciszkańskim, a od kilku lat również ze wspólnotami charyzmatycznymi. Od kilkunastu lat zajmuję się animacją muzyki liturgicznej i pieśni uwielbienia w różnych wspólnotach. Organizuję i prowadzę warsztaty muzyczno-liturgiczne, a także różne spotkania modlitewne. Chętnie prowadzę schole i zespoły muzyczne, wśród nich chrześcijański zespół "Cordis Novi", którego jestem liderem. Gram na pianinie, organach, gitarze i saksofonie. Interesuję się muzyką, liturgią, literaturą chrześcijańską, nauczaniem, psychologią i podróżami.
   

Joanna Nowak - Urodziłam się 24 grudnia 1995 roku w Koszalinie. Obecnie jestem studentką pierwszego roku na Wydziale Elektroniki i Informatyki na Politechnice Koszalińskiej. Od blisko 9 lat jestem członkiem wspólnoty św. Pawła, która od wielu lat angażuje się w dzieła Nowej Ewangelizacji. Czas wolnym lubię spędzać aktywnie między innymi jeżdżąc na rolkach oraz nartach. Pasjonuje mnie informatyka oraz fotografia. 

 

 

 

Więcej w tej kategorii: « Zarząd Podziękowania »

Top