J 10, 27 - 30

11 maj 2019
J 10, 27 - 30
Jezus powiedział: ”Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. Ja i Ojciec jedno jesteśmy”.
Jakieś pytania? W tych kilku zdaniach dzisiejszej Ewangelii wszystko jest powiedziane bardzo jasno i bezpośrednio. Jezus mnie zna. Idę za Nim i On daje mi życie. Jestem bezpieczny, bo mój Bóg - Bóg, w którego wierzę - nie zostawia mnie i jest większy od wszystkiego, co mnie po ludzku przerasta. Żadnych pytań. Nie ma tu miejsca na "ale" i na jakiekolwiek wątpliwości. Bo przecież skoro sam Jezus mówi, że nie zginę, to jeśli faktycznie Mu ufam, to cokolwiek by działo się w moim życiu, jakiekolwiek będę napotykać przeszkody, to nie zwątpię i nie odejdę, ale do szaleństwa będę trzymać się słów Pana, który obiecał troszczyć się o mnie. 
Panie Jezu, dziękuję Ci, że jesteś ze mną! Tak wiele razy wydawało mi się już, że koniec, że nie podołam i nie dam rady, ale Ty Panie potrafisz mnie wyprowadzić z każdego życiowego labiryntu. Dziękuję Ci Jezu!

Top